| Description | Sterility Tester |
|---|---|
| Applications | Test the sterility of liquid and gas samples |
| Features | Overpressure protection, foot switch, stepless speed control with speed memory function |
| Display & Control | Glass touch screen |
| Power Supply | 220C/1Ph/50Hz |
| Power Consumption | 90W |
| Speed | 15 – 300 rpm |
| Nominal Weight | 18 kg |
| Dimensions | 225 x 400 x 112 mm |
DJINDA-ST
DJINDA Series – Test Instruments
Filter Integrity Tester


